Image
September 2023

Libuša Němcová na Swiss Art Expo 2023

Aké máš pocity z tvojej aktuálnej tvorby?  

Moje pocity sú v súčasnosti veľmi rôznorodé. Čo sa týka mojej tvorby, je to super a veľmi fascinujúce, až nepochopiteľné. Za tých pár rokov, počas ktorých intenzívne spolupracujem s  BEAUTIFUL ART gallery som sa neskutočným tempom posúvala vpred a hlavne za to by som chcela veľmi krásne poďakovať. Trávim veľké množstvo času pri mojich obrazoch a dávam do nich všetky moje precítenia farieb, hudby a hlavne moje emócie. Moje diela sú obrazom toho, čo milujem a toho, čo chcem svojou tvorbou ukázať. 
 

Denisa Šlotysová - Od realizmu k hyperrealizmu

Vieme, že kreslíš, aj maľuješ. Ako vnímaš rozdiel medzi kresbou a maľbou? Čo je ti bližšie?
 
Kresba sa vyznačuje čiarami a odtieňmi. Kreslenie je v rôznych typoch ako napríklad perokresba, tieňovanie a kreslenie objektov. V kresliarskom umení je možné použiť ceruzku, pastelky, drevené uhlie, pero, suchý pastel. 
 

Ivana Molotová - Fantasy obrazy, ktoré majú príbeh

Povedz nám, čo ťa zaujalo práve na fantasy?
 
Mám rada spojenie reality a fantázie. Fascinuje ma to, pretože v takom príbehu je možné všetko. Zvieratá môžu rozprávať, rastliny môžu byť inej farby ako sú v skutočnosti, človek sa môže dostať do minulosti. Rada si to predstavujem a milujem, keď tieto predstavy môžem zviditeľniť na plátne. 
 

Petronela Hajduková - Slnko a tanec ako inšpirácia

Opíš nám miesta, ktoré si navštívila a inšpirovali ťa k tvorbe. 
 
Prímorské krajiny ma vedeli inšpirovať k maľbe mnoho krát, najmä tie európske. Posledné roky som navštívila grécke ostrovy, kde som našla niekoľko dobrých námetov na maľbu. Je to pre mňa zatiaľ najzaujímavejšia téma, lebo ide o veľmi pestrú a rôznorodú krajinu a jeho kultúra je podobná našej. Doteraz sa mi podarilo vytvoriť 18 akrylových malieb na túto tému a ďalšie budú pribúdať časom. 
 

Lívia Koková - Poľovnícka tématika v jej obrazoch

Ako si sa dostala k poľovníckej tématike a ako to vníma tvoje okolie?
 
Bývame v Podpoľaní, obklopení prírodou a zvieratami. Poľovníctvo nejak k tejto oblasti patrí. Tým, že poľovnícka téma je spätá s prírodou som cítila, že chcem zachytiť čaro tejto malebnej témy do mojich obrazov. 
 

Alena Končálová - Mačacie ilustrácie

Čo ťa inšpirovalo k tomu, aby si začala tvoriť ilustrácie?
 
Úprimne ani neviem. Prišlo to nejako samo. Obľubujem kreslenie a maľovanie akvarelovými farbičkami, suchým pastelom a ceruzkou. Nechávam sa viesť svojou fantáziou a ilustrácie sú na svete. Moje kresby sú prostredníctvom toho jemné, ženské a hravé. Myslím, že presne takto pôsobí aj moja osobnosť na okolie. Ako dieťa som zbožňovala ilustrácie v knižkách. Veľa z nich som sa snažila prekresľovať. Moje ilustrácie sú pre mna ako nostalgia, ale aj tvorba vlastného príbehu, či rozprávky. 
 

Lenka Froľová - Spiritualita rastlín a kvetín mi dodáva inšpiráciu

Priblíž nám svoju doterajšiu tvorbu. Vieme, že aj tetuješ. Ako sa to celé začalo?
 
Začalo sa to až priam zázračne..
Dlhé roky som pracovala ako fitnestrénerka, venovala som sa ženám a ich premene. Nielen tej fyzickej, ale aj psychickej..
Stále som im načúvala, pomáhala, radila a žila som ich životy a nie ten svoj. 
Potom prišiel veľký zlom v mojom živote "lockdown ".
Moja duša čakala, kým sa zastavím a začnem jej konečne načúvať.
 

Bartolome Esteban Murillo - Nádherné diela, ktoré boli inšpirované katolíckou vierou

Murillo bol maliar zo Sevilly, veľká postava baroka a majster tenebristickej, prírodovednej a šerosvitnej techniky. Biografické údaje, ktoré o ňom máme, nie sú príliš veľa alebo sú veľmi presné, medzi historikmi sú často rozpory, najmä pokiaľ ide o jeho cesty do iných miest v Európe; a pokiaľ ide o dátumy, jeho životopis a jeho diela.
 

Salvador Dalí - Fenomén surrealistického sveta

Je jedným z najuznávanejších umelcov v histórii Španielska, narodil sa v roku 1904 a zomrel vo veku 85 rokov vo svojom rodnom meste: Figueras (Katalánsko). Salvador Dalí bol najvýznamnejším maliarom španielskeho surrealistického hnutia . Po svojej smrti po sebe zanechal rozsiahlu zbierku diel a nový spôsob chápania estetiky a umenia.
 

William-Adolphe Bouguereau - Inšpirovaný gréckou a rímskou mytológiou

William Adolphe Bouguereau bol francúzsky maliar, avantgardný vo vývoji neoklasicistického štýlu a uplatňovaní akademických štandardov v obrazovej kompozícii.
 

Tamara de Lempická - Jedna z najvýznamnejších umelkýň modernizmu hnutia Art Deco

Maliar narodený v Poľsku, ktorý sa vo veľmi ranom veku presťahoval do Talianska. Celá jej mladosť prešla medzi prvou a druhou svetovou vojnou, rokmi, v ktorých si založila svoje hlavné bydlisko v Rusku a potom v Paríži, kvôli vyhnanstvu svojho manžela (od ktorého prevzala priezvisko).

V nasledujúcich rokoch a po rozvode sa presťahoval do Spojených štátov amerických, kde sa pripojil k newyorskému jet setu .

V súčasnosti je považovaná za jednu z najvýznamnejších umelkýň modernizmu a konkrétne hnutia Art Deco .

 

Joaquín Sorolla a Bastida - Biela farba, úžasná cesta k luminizmu

 
Tento valencijský umelec, narodený 27. februára 1863,
zachytáva vo svojom umení obdobia 
luminizmu a impresionizmu ,
ktoré sú veľmi dôležité pre umelecký vývoj,
ktorý vedie k súčasnému umeniu.

Edward Hopper - Umelec, ktorý zachytával atmosféru svojej doby

Edward Hopper bol americký maliar
modernistického obdobia,
špecializoval sa na mestskú portrétnu tvorbu a štýl nazývaný „ 
americký realizmus “.
Image
Povedzte o nás